Majówka Hrabiny Zofii oraz Źródło Sukcesu

zrodlo

Szóstą Majówkę Hrabiny Zofii spokojnie możemy zaliczyć do tych bardzo udanych. Organizatorzy mocno trzymali kciuki za pogodę i ta mimo drobnych problemów pierwszego dnia, świetnie dopisała. Dzięki temu nasi statyści przebrani w historyczne stroje mogli swobodnie się zaprezentować spacerując po krzeszowickim rynku, a bez nich nie byłoby tego wyjątkowego klimatu.
DZIEŃ  I
Pierwszy dzień imprezy miał charakter folkowy. Na krzeszowicki Rynek w ramach Jarmarku Tradycji i Rękodzieła zawitali wystawcy z wielu regionów Polski. Dzięki niektórym z nich, mogliśmy wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych oraz zagrać w gry z XIX wieku, który był tłem całej Majówki. Zobaczyliśmy między innymi występy KGW z Ostrężnicy i Łanów oraz Frywałdu, a także śpiewaczą grupę męską Bolęcanie, prezentację skrzypków uczestniczących w warsztatach skrzypcowych prowadzonych przez Adama Romańskiego, występy zespołów “Mali Mydlniczanie” z Kluby Kultury Mydlniki, “Słowianki” (Uniwersytet Jagielloński), „Kanareyka” z Odessy (Ukraina) oraz „Zdrojanie” z CKiS z Krzeszowic. Dzień folkowy zakończył się koncertem znanej formacji „Baciary”, który zgromadził ogromną ilość bawiących się widzów.

DZIEŃ II
Drugi dzień „Majówki Hrabiny Zofii” tradycyjnie rozpoczęliśmy śniadaniem na trawie pod Pałacem Potockich. O godzinie 12.00 kilkadziesiąt par w strojach historycznych odtańczyło Poloneza przy akompaniamencie orkiestry Szkoły Muzycznej, prowadzonego przez tancerzy z baletu Cracovia Danza. Tego dnia  scena rozbrzmiewała bardzo uroczyście. Balet Dworski, koncert Laureatów Międzynarodowych Integracji Jazzowych, tańce zaprezentowane przez liczną grupę przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach, wspaniały koncert piosenek Agnieszki Osieckiej „Niech żyje bal” w wykonaniu młodych wokalistek przygotowanych przez Annę Dijuk. Oba koncerty: chłopaków z Hatbreakers oraz gwiazdy wieczoru Macieja Miecznikowskiego wzbudziły gigantyczne emocje, które ledwo pozwoliły zejść im ze sceny. To było znakomite zwieńczenie tegorocznej imprezy!

Serdecznie zapraszamy do naszej galerii, w której znajdziecie fotoreportaż z obu dni Majówki.

Dodaj komentarz