W ramach rozgrywanej w bieżącym roku szkolnym GIMNAZJADY MŁODZIEŻY w dniach 6 – 7 stycznia w Tenczynku rywalizowano w koszykówce dziewcząt i chłopców.

Pierwszego dnia mecze rozgrywały zespoły dziewczęce, które przez cały turniej prezentowały bardzo wyrównany poziom o czym świadczyć może fakt, iż połowa rozegranych spotkań kończyła się 1 lub 2 punktowym przewagą, a do rozstrzygnięcia jednego z nich potrzebna była dogrywka.

Spośród 5 grających zespołów najlepszym okazały się zawodniczki z Krzeszowic, które po 3 kolejnych zwycięstwach (z gimnazjami z Zalasu, Nowej Góry oraz Woli Filipowskiej) zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju.

Ponieważ drużyny z Zalasu, Nowej Góry i Tenczynka solidarnie wygrały i przegrały po 2 mecze o dalszej kolejności w turnieju decydować musiała tzw. mała tabela uwzględniająca bezpośrednie mecze pomiędzy tymi zespołami oraz stosunek koszy zdobytych do straconych. Końcowa kolejność drużyn:

Miejsce Drużyna Mecze Kosze zdob. Kosze strac. +/- Punkty
1 KRZESZOWICE 4 53 61 -8 7
2 ZALAS 4 64 52 +12 6
3 TENCZYNEK 4 60 55 +5 6
4 NOWA GÓRA 4 48 53 -5 6
5 WOLA FILIPOWSKA 4 30 34 -4 5

W kolejnym dniu rywalizację podjęli chłopcy, którzy podobnie jak ich koleżanki rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Najciekawszym meczem okazało się spotkanie z 4 kolejki pomiędzy drużynami z Nowej Góry i Krzeszowic, które decydowało o zwycięstwie w całym turnieju – do tego meczu ww. drużyny nie poniosły porażki. Mecz trzymał w napięciu jedynie w 1 połowie, w której drużyny zdobyły zbliżoną liczbę punktów. W 2 połowie zawodnicy z Nowej Góry przyspieszyli i ostatecznie wygrali 18 – 9.Dużo emocji zapewniły także drużyny z Tenczynka i Woli Filipowskiej, które
w ostatnim meczu walczyły o 3 miejsce w turnieju. Mecz był bardzo zacięty,
a drużyny postawiły na atak o czym świadczy końcowy wynik 19 – 16 dla reprezentantów gimnazjum w Woli Filipowskiej. Końcowa kolejność drużyn: