Po raz pierwszy w tym roku szkolnym do rywalizacji   w ramach GIMNAZJADY przystąpili młodzi siatkarze i siatkarki. To właśnie turniejem dziewcząt rozpoczęła się walka o  mistrzostwo naszej gminy.

Już przed zawodami o zwycięstwie siatkarek z Krzeszowic mówili niemal wszyscy, więc ich gładkie wygrane z każdym z zespołów nie zdziwiły nikogo. Największy opór stawiły siatkarki z Woli Filipowskiej zdobywając w przegranych setach 13 i 12 punktów. Pozostałe zespoły, czyli Zalas i Tenczynek w swoich meczach z krzeszowiczankami uzbierały (w dwóch setach łącznie) odpowiednio 12 i 17 punktów.W meczach decydujących o pozostałych trzech miejscach w turnieju również nie było emocji – Wola Filipowska pokonała po 2:0 Tenczynek (- 11, – 10) oraz Zalas (- 9, – 11) i zajęła ostatecznie drugie miejsce. W pojedynku o trzecie miejsce dziewczęta z gimnazjum w Tenczynku wygrały 2:0 (- 5, – 18) z koleżankami z Zalasu. Wynik rywalizacji:1 miejsce – Krzeszowice2 miejsce – Wola Filipowska3 miejsce – Tenczynek4 miejsce – Zalas W kolejnym dniu na hali w Krzeszowicach rywalizowali chłopcy, ale w tym turnieju nie było już tak zdecydowanego faworyta. Mecze były zdecydowanie bardziej wyrównane, chociaż wszystkie zakończyły się wynikiem 2:0.W najbardziej zaciętym pojedynku Zalas uległ Woli Filipowskiej 0:2, zdobywając w kolejnych setach 23 oraz 17 punktów. Dla chłopców z Woli Filipowskiej był to drugi wygrany z rzędu mecz w turnieju, co przy wynikach innych pozwoliło realnie myśleć o obronie tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Nie zaprzepaścili oni szansy i w ostatnim meczu pokonali Tenczynek 2:0 (- 17, – 15) wygrywając tym samym cały turniej. Kolejne miejsca zajęli chłopcy z Krzeszowic notując w turnieju dwa zwycięstwa, oba po 2:0 – z Zalasem do 17 i 19 oraz do 19 i 11 z Tenczynkiem. Zawodnicy z Tenczynka podobnie jak dzień wczesniej ich koleżanki zajęli w turneiju trzecie miejsce pokonują w decydującym meczu Zalas 2 :0 (- 15, -17).