Kolejny miesiąc szkolnych zmagań sportowych za nami. W maju Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zorganizowało Mistrzostwa Gminy Krzeszowice w czwórboju lekkoatletycznym oraz piłce nożnej. W pierwszej dyscyplinie sportu rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze szkół podstawowych. Na ostateczny rezultat lekkoatletycznych zmagań składał się wynik wszystkich zawodników tworzących szkolną reprezentację. W rywalizacji chłopców najlepszymi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach w składzie Atroszczyk Igor, Kurdziel Łukasz, Łagan Filip, Sraga Jakub, Tekieli Konrad, Wróblewski Franciszek, którzy pokonali drużyny szkoły podstawowej w Nowej Górze (II miejsce) oraz szkoły podstawowej w Zalasiu (III miejsce). W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęły reprezentantki SP nr 2 w Krzeszowicach w składzie: Chmiest Magdalena, Jania Laura, Klimczak Patrycja, Rułka Hanna, Sraga Zuzanna, Woźniak Daria, pokonując zespoły z szkoły podstawowej w Zalasiu (II miejsce) oraz szkoły podstawowej w Nawojowej Górze.

W kolejnych tygodniach szkolne zawody organizowane przez Centrum Kultury i Sportu miały za zadanie wyłonić piłkarskich Mistrzów Gminy Krzeszowice w piłce nożnej. W pierwszym turnieju rywalizowali chłopcy urodzeni w roku 2005 i młodsi. Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja SP nr 2 w Krzeszowicach występująca w składzie: Cichoń Igor, Godyń Miłosz, Kurdziel Łukasz, Łagan Filip, Molik Wiktor, Rułka Hubert, Sraga Jakub, Wasik Igor, Wróblewski Franciszek. Drugie miejsce zajęła reprezentacja szkoły podstawowej w Nowej Górze, a trzecie zespół ze szkoły podstawowej nr 1 w Krzeszowicach.

W kolejnym piłkarskim turnieju zorganizowanym dla chłopców urodzonych w roku 2002 – 2004 wystartowały tylko 2 zespoły. W bezpośrednim pojedynku lepszym okazała się szkoła podstawowa nr 1 w Krzeszowicach, która pokonała szkołę podstawową w Zlasiu 5:1.