W hali przy ulicy Długiej 29 i 30 stycznia odbywał się, już po raz szósty, siatkarski Turniej Noworoczny o Puchar Burmistrza Gminy Krzeszowice. W imprezie zorganizowanej przez Centrum Kultury i Sportu uczestniczyło w sumie 17 drużyn (12 męskich i 5 kobiecych) z terenu Polski południowej. Krzeszowice reprezentowały 2 zespoły męskie i 2 kobiece. Turniej krzeszowicki jest jednym z całego cyklu zawodów, w których uczestniczą drużyny teoretycznie amatorskie, choć ich poziom sportowy jest często bardzo wysoki. Zespoły uczestniczące w turniejach to często grupy towarzyskie, złożone z osób, które kiedyś grały w siatkówkę na poziomie ligowym, a dziś są nadal pasjonatami tej dyscypliny. Jedni trenują raz w tygodniu, inni częściej. Część drużyn regularnie startuje w rozgrywkach amatorskich w swoich miejscowościach czy regionach. Jednym z wymogów turnieju mówił o niewłączaniu do składów zawodników aktualnie występujących w rozgrywkach pierwszej i drugiej ligi. Mimo tych ograniczeń i tego, że turniej miał charakter towarzyski poziom zawodów był bardzo wysoki. Wśród mężczyzn krzeszowickie zespoły – Krzeszowice i Krzeszowice bis – zajęły 8 oraz 12 miejsce. Nasze dziewczyny okazały się mniej gościnne. Drużyna Krzeszowic wygrała cały turniej, natomiast Krzeszowice bis zajęły 5 miejsce.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się zespół Smoki Kraków

2-miejsce Muńcuł Ujsoły

3-miejsce Elektrownia Łaziska

Najlepszym zespołem kobiecym były Krzeszowice (zespół w znacznej części złożony z zawodniczek Maratonu)

2-miejsce Nowy Targ

3-miejsce Gliwice.

Kolejnym miłym akcentem krzeszowickim był tytuł – najlepszej zawodniczki turnieju (MVP) – dla Marzeny Zając.