regulamin galeria

Długi weekend na Zamku Tenczyn

Gdy już opadnie kurz po dwudniowej bitwie, serdecznie zapraszamy Państwa do zwiedzania zamku – także w poniedziałek i wtorek, od godziny 10 do godziny 18.

Obrona Zamku Tenczyn przed Szwedem

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach wraz z Kompanią Dragonów Pana Zebrzydowskiego, za przychylnością Rodziny Potockich, mają przyjemność zaprosić na dwudniowe wydarzenie „Obrona Zamku Tenczyn przed Szwedem 1655”. Inscenizacja historyczna z udziałem grup rekonstruktorskich z Polski, Czech i Słowacji odbędzie się w dniach 12 i 13 sierpnia 2017 na Zamku Tenczyn w Rudnie.

W programie między innymi zwiedzanie XVII-wiecznego obozowiska wojskowego, pokazy musztry oddziałów wojskowych, pogadanki o wojskowości dawnej, prezentacja broni i wyposażenia XVII–wiecznego żołnierza. Szerokie spektrum przygotowanych atrakcji sprawia, że nie tylko miłośnicy dawnej wojskowości świetnie odnajdą się w atmosferze obleganego zamku: w planach także pokazy życia obozowego z demonstracją
XVII-wiecznej sztuki kulinarnej i prezentacje rzemieślników. Całość uprzyjemni muzyka na żywo, w wykonaniu zespołu Fleurdelis. Na najmłodszych gości zamku także czekały będą atrakcje: gry i zabawy plebejskie, pokazy kuglarstwa, ale także warsztaty szermierki i zawody łucznicze, które sprawią, że na zamku nie zabraknie świetnej zabawy dla całej rodziny.

Kulminacyjnymi momentami imprezy będą inscenizacje bitew, jakie miały miejsce na zamku. W sobotę od godziny 18 zapraszamy na „Wielką Bitwę o Zamek Tenczyn roku 1655, która przy huku dział i muszkietów oraz szczęku szabel stoczona będzie”, a w niedzielę od godziny 12 na upamiętnienie zdarzeń z roku 1656. Udział w imprezie jest bezpłatny, obowiązują bilety wstępu na zamek.

Gramy w bule! 

Czy wiecie, że ogromna popularność gry w bule doprowadziła do jej delegalizacji w średniowiecznej Francji?

Dziś na szczęście żadne zakazy nie obowiązują, a przyjazna dla wszystkich pokoleń formuła gry sprawia, że odzyskuje ona dawną popularność – także w Polsce.

Wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Krzeszowickiej mamy przyjemność zaprosić Was do wspólnej gry, już w najbliższą niedzielę o 15 na dziedzińcu zamku Tenczyn w Rudnie.

UWAGA TURYŚCI! 

Szanowni Państwo,

Z uwagi na trwający na zamku Tenczyn w Rudnie kolejny etap prac zabezpieczających i konserwacyjnych, informujemy Państwa o tymczasowym zamknięciu leśnej ścieżki prowadzącej do barbakanu od strony wschodniej (ul. Zamkowa).

Zapraszamy Państwa do korzystania z dojazdu do zamku od strony wsi Rudno, oraz z umiejscowionych tam parkingów – bezpłatnego (bliżej zamku) oraz komercyjnego.

20525719_820558301456361_3277655579473381055_n

 

Dla wszystkich tych z Państwa, którym – mimo najszczerszych chęci – nie udało się wstać w niedzielny poranek o 8:30, mamy bardzo dobre informacje!

Audycja na temat zamku Tenczyn w Rudnie, zrealizowana w cyklu “Magazyn Familijny” jest już dostępna na stronie internetowej Radio Kraków. Zachęcamy do posłuchania 🙂

Link do audycji: http://www.radiokrakow.pl/audycje/magazyn-familijny/opowiem-ci-historie/

Tenczyn na fali!

Miłośników zamku w Rudnie zapraszamy do słuchania audycji w Radio Kraków.
Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 8:30.

O historii i teraźniejszości twierdzy opowie Pani Anna Zimnal – zamkowy przewodnik.

W powiecie krakowskim: 101,6 MHz

Propozycja dla nowożeńców: 

sesje ślubne na zamu tenczyn plakat-1

 

 

 

 

 

 

 


Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Zamku Tenczyn w Rudnie w sezonie turystycznym 2017

Godziny zwiedzania: sobota i niedziela oraz święta od 10.00 do 18.00

Ceny biletów wstępu:

7 zł – normalny
4 zł – ulgowy (dla uczniów, studentów i emerytów po okazaniu legitymacji)
18 zł – bilet rodzinny (rodzice z dziećmi w wieku szkolnym)

Dzieci do lat 5 – wstęp bezpłatny.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny – zniżka 20%

W CENIE BILETU WSTĘPU – OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Oprowadzanie – o każdej pełnej godzinie, zbiórka przy kasie.
Ostatnie oprowadzanie – godz. 17.00.

Bilety można nabyć wyłącznie w kasie na terenie zamku za gotówkę
do godziny 17.30.

Informacje, organizacja imprez, współpraca:
tel. 571 401 012 (pn – pt. godz. 9.00 – 16.00), e-mail: zamek@ckiskrzeszowice.pl

REGULAMIN ZWIEDZANIA ZAMKU TENCZYN 

INFORMACJE

Przy zamku znajdują się dwa parkingi: pierwszy prywatny –  płatny oraz bliżej zamku,  gminny – bezpłatny.

U stóp zamku (dojazd od strony Tenczynka) również znajduje się bezpłatny parking. Droga z parkingu  do Zamku prowadzi przez las (ok. 500 m.,  momentami strome podejście).

Na zamku obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych, picia alkoholu oraz wprowadzania zwierząt.

Zamek Tenczyn w Rudnie jest udostępniany zwiedzającym dzięki zgodzie Spadkobierców Adama hr. Potockiego, Rodzinom Potockich z linii Krzeszowickiej i Bnińskich.