sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

29 marca, godz. 18.00, Dyskusyjny Klub Filmowy - "The Florida Project"

środa, 27 marzec 2019 15:34 Napisała

„THE FLORIDA PROJECT”

reż. Sean Baker (USA 2017)
projekcja filmu, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, 29 marca, piątek, godz. 18.00, Kopalnia Talentów w Krzeszowicach, ul. Św. Floriana 3

The Florida Project" to pełne unikalnej wrażliwości spojrzenie na margines, gdzie głośniej niż beznadzieja brzmi dziecięcy śmiech, a szarość zasłaniają pastele. (Anna Tatarska)
Sean Baker opowiada historię sześcioletniej Moonee i jej zbuntowanej matki Halley, które próbują ułożyć sobie życie w tanim motelu na obrzeżach Disneylandu. Moonee to dziewczynka z wielką wyobraźnią i niekończącą się energią. Uwielbia przygody – zwłaszcza niebezpieczne. Zawiera swoje pierwsze przyjaźnie, bez nadzoru matki przemierza okolice i odkrywa tajemnicze miejsca, w których przyszło jej żyć. To dzięki niej świat, choć przepełniony trudnościami, wydaje się całkiem ciekawy. Dziecięcy język – żywy, pełen kalamburów oraz zasłyszanych od dorosłych zwrotów – niczym w krzywym zwierciadle odbija rzeczywistość daleką od „Americam Dream”. Zabawne scenki rodzajowe kryją w sobie głębsze przesłanie, a film można traktować jako zaangażowany społecznie. „The Florida Project" to wzorcowe amerykańskie kino niezależne ostatnich lat, w którym reporterski pazur doskonale splata się z plastyczną wyobraźnią.

Dyskusję po filmie poprowadzi Urszula Honek.

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów