sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

"La la land" - projekcja filmu, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 11:33 Napisała

20 września, w piątek, o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu „LA LA LAND” (reż. Damien Chazelle).

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się w Kopalni Talentów w Krzeszowicach, przy ul. św. Floriana 3 (budynek OSP).

Fabuła filmu jest prosta. Kelnerka i zarazem aspirująca aktorka (Emma Stone) oraz niespełniony pianista jazzowy (Ryan Gosling) spotykają się przypadkowo w Hollywood. Jako para wspierają się w próbach realizacji osobistych marzeń. Bohaterów łączy intymne uczucie, ale przede wszystkim szacunek do swoich pasji.

Chazelle zabiera nas w podróż naznaczoną szalenie rytmiczną muzyką, misternie zaplanowaną choreografią i prawdziwą feerią barw. Dopracowana scenografia, kolorowe stroje, wpadające w ucho piosenki składają się na unikatową oprawę filmu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zwolennicy musicali, wielbiciele komedii, miłośnicy melodramatów.

„La La Land” to opowieść o pogoni za pragnieniami i o tym, że drugi człowiek, jeśli tylko zaufa się temu właściwemu, może stać się inspiracją, a jego obecność kluczem do sukcesu. Film nie daje jednak upragnionego ukojenia, a wręcz przeciwnie – pokazuje, jak trudny jest wybór pomiędzy miłością a życiowym spełnieniem.

Film jest zdobywcą 6 Oscarów, 7 Złotych Globów oraz 5 nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Dyskusję po projekcji poprowadzi Urszula Honek.

 

 

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów