sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego - "Nędznicy"

środa, 20 kwiecień 2022 09:51 Napisała

W piątek, 29 kwietnia, o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Siódmy Kontynent". Tym razem zobaczymy film "Nędznicy" w reżyserii Ladj'a Ly'ego. 
To najważniejsze wydarzenie w świecie francuskiego kina ostatnich lat. Rewelacyjny debiut, który podbił świat. Nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca czterech Cezarów, w tym dla Najlepszego Filmu i trzech statuetek Lumières Awards; laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin.

Historia rozgrywa się w podparyskim Montfermei, przedmieściu zamieszkanym głównie przez rodziny imigrantów. To tutaj półtora wieku temu Victor Hugo osadził akcję „Nędzników”. Współcześnie jest to miejsce, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności. Nawet niewinny psikus grupy dzieciaków, które kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Dyskusję po filmie poprowadzi Urszula Honek.

Spotkanie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. K. Wyki w Krzeszowicach, ul. Szkolna 6

Wstęp jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów