sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Inga Gasek. Principium - Początek. Wystawa malarstwa i rysunku.

czwartek, 25 czerwiec 2020 11:06 Napisał

1EDYNKA ZAPRASZA

Galeria pod 1edynką w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku Ingi Gasek - „Principium – Początek”.

 

 

Inga Gasek - dziewczyna, która kocha konie.

Od wczesnego dzieciństwa lubiła zwierzęta, w wieku 8 lat rodzice dostrzegli jej zamiłowanie do koni i zapisali ją na naukę jazdy konnej. Jak czas pokazał, nie chodziło tylko o jazdę. Inga kocha konie i wie o nich bardzo dużo.

Opowiedziała mi o swoim pierwszym spotkaniu z tymi majestatycznymi zwierzętami. Było to zimą, warunki pogodowe wyjątkowo nie sprzyjały jeździe, to jednak nie zraziło jej a wręcz spowodowało, że chciała nie tylko uczyć się jazdy ale też dużo swego czasu poświęcić na opiekę nad tymi zwierzętami. Ten stan trwa od siedmiu lat.

Kiedy pojawiło się u niej zainteresowanie sztuką, naturalnym wydawało jej się, aby swoją miłość do tych zwierząt przelać na papier czy płótno.

I tak zaczęły powstawać portrety końskie a ponieważ Inga jest osobą ambitną i nie lubiącą stać w miejscu, pojawiła się w mojej pracowni, żeby nieco doszlifowywać swoje umiejętności.

Ciężko pracowała przez rok, słuchała wszelkich moich uwag i jej talent rozkwitł. Inga ma otwarty umysł, chętnie się uczy i eksperymentuje, co jest bardzo ważne w twórczej pracy.

Droga jeszcze przed nią długa ale już dzisiaj widać, że pasja, zamiłowanie do sztuki, miłość do zwierząt, ogromna wrażliwość, tworzą z niej osobę niezwykłą i utalentowaną, która idzie do przodu i z pewnością zajdzie daleko, czego z całego serca jej życzę…

 Barbara Dec

 

Wystawę można zobaczyć od 5 lipca do 31 października 2020. ZAPRASZAMY!

Małgorzata Grończak

Plastyk, filolog, specjalista ds. kultury i komunikacji wizualnej Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów