sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

"SZTUKA Z PAPIERU" - wystawa Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej i Lidii Grabowskiej

wtorek, 29 wrzesień 2020 13:03 Napisała

Zapraszamy do Galerii w Pałacu Vauxhall na wystawę Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej oraz Lidii Grabowskiej, laureatek nagrody Ars Quaerendi Mistrz i Uczeń 2019, dorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego przyznawanej za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. 

Małgorzata Buczek-Śledzińska - artystka malarka, twórczyni unikatowych obiektów z autorskiego organicznego papieru czerpanego, unikatowych wielkowymiarowych tkanin, rysunków. Urodziła się w 1953 r. w Krakowie,  gdzie mieszka i pracuje. Otrzymała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Brzozowskiego i równolegle dyplom z tkaniny unikatowej w pracowni prof. Stefana Gałkowskiego na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Biorąc czynny udział w znaczących wystawach, konkursach, sympozjach i plenerach uzyskuje liczne nagrody i wyróżnienia. Prezentowała swoją twórczość na pięćdziesięciu pięciu wystawach indywidualnych oraz ponad dwustu zbiorowych w kraju i za granicą. Profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w której zainicjowała i prowadziła interdyscyplinarną pracownię sztuki papieru na Wydziale Malarstwa. Realizacje swoich studentów wielokrotnie prezentowała poza uczelnią, upubliczniając jeden z tematów programu pracowni „Polski pas kontuszowy. Interpretacje”

 Lidia Grabowska  - artystyczny umysł ścisły. Urodziła się w 1980 r. Jest absolwentką krakowskich uczelni: Akademii Pedagogicznej (matematyka) oraz studiów podyplomowych: na Uniwersytecie Jagiellońskim (informatyka) i na Akademii Sztuk Pięknych. Zaangażowanie i zainteresowanie programem dydaktycznym, w prowadzonej przez profesor Małgorzatę Buczek-Śledzińską pracowni, jeszcze bardziej rozwinęły jej wrażliwość plastyczną. Zainspirowana wystawami i twórczością Stanisława Wyspiańskiego, dzięki osobliwej wyobraźni, wykreowała bardzo interesujące obiekty z papieru nawiązujące formą do „Polskich pasów kontuszowych”

 

 Wystawa czynna: 11 października – 25 listopada 2020.

 11 października o godz. 12.00 zapraszamy na oprowadzanie autorskie po wystawie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału: tel. 571 401 051.

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów