sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Finisaż wystawy fotografii Eustachego Kossakowskiego

poniedziałek, 02 sierpień 2021 14:21 Napisała

Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach zaprasza na finisaż wystawy "Happeningi Tadeusza Kantora w fotografiach Eustachego Kossakowskiego", który będzie także okazją do spotkania z Anką Ptaszkowską - krytykiem sztuki, uczestniczką happeningów.

Podczas finisażu porozmawiamy na temat happeningów Kantora, w których brali udział czołowi polscy artyści i krytycy sztuki. To zaangażowanie poszczególnych twórców i ludzi kultury w działania Tadeusza Kantora szczególnie widoczne jest na prezentowanych fotografiach Eustachego Kossakowskiego. Ten niezwykle interesujący fotograf trwale wpisał się w fenomen awangardy XX wieku. Kadry Kossakowskiego stanowią indywidualne spojrzenie artysty na sztukę Kantora i także o nich – jako o autonomicznych dziełach sztuki – będziemy chcieli Państwu opowiedzieć.

Finisaż odbędzie się 13 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00

Miejsce: Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach, ul. dr. J. Walkowskiego 1

 

Z uwagi na trwającą pandemię i ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów