sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Spotkanie z Jakubem Byrczkiem / finisaż wystawy "Śląska Fotografia Artystyczna"

piątek, 08 kwiecień 2022 13:55 Napisała
Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall w Krzeszowicach zaprasza na spotkanie z prof. Jakubem Byrczkiem, towarzyszące wystawie Śląska Fotografia Artystyczna. Podczas wydarzenia Jakub Byrczek opowie o swojej twórczości oraz o śląskim środowisku fotograficznym.
 
Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2022, w piątek o godz. 19.00.
 
Jakub Byrczek - urodzony w Jaworznie fotograf i wykładowca. Mieszka i pracuje w Katowicach, od 1982 wykłada fotografię na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent Politechniki Śląskiej. W 1999 uzyskał stopień doktora sztuk filmowych i fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, tam też w 2005 uzyskał habilitację. Wieloletni członek Związku Polskich Artystów Fotografików i prezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF. Od połowy lat 70. XX w. rozwija swoją działalność artystyczną - początkowo nawiązywał do nurtu fotografii elementarnej oraz tradycji neoawangardowych lat 70. XX w., później zaczął tworzyć w odpowiedzi na najnowsze trendy w sztuce fotografii. W latach 80. i 90. XX w. jego prace można było oglądać na najistotniejszych polskich wystawach (m.in. cykl „Kontakty” z lat 1988–1989, który szeroko pokazywał zainteresowania artystyczne twórcy). Prowadził warsztaty związane z dawnymi technikami fotograficznymi, interesuje go fotografia otworkowa. W 2012 został uhonorowany nagrodą Związku Polskich Artystów Fotografików.
Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów