sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Krystyna Sieraczyńska: Widziane i przeżyte w podróżach

wtorek, 18 czerwiec 2019 11:34 Napisał

5 lipca, w piątek o godz. 19.00 zapraszamy do Galerii w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Sieraczyńskiej: Widziane i przeżyte w podróżach

Krystyna Sieraczyńska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studia odbyła na wydziale malarstwa w latach 1948-1952 uzyskując dyplom w 1953 roku. Studiowała w Pracowniach prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej i Jerzego Fedkowicza. W roku uzyskania dyplomu została członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i brała udział we wszystkich ważniejszych wystawach ogólnopolskich, okręgowych, poplenerowych i marynistycznych. W tym czasie zajmowała się także pracą pedagogiczną w szkolnictwie średnim i wyższym. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Jest to twórczość zdeklarowana po stronie wyrażania piękna w stosunkach barwnych.
Z całą żywotnością demonstruje przyjemność malowania pojmowaną jako używanie farb, barw, faktur - całego tego materialnego bogactwa, jakim jest malarstwo – do spontanicznego wyrażania tego, że obraz jest niezależnym przedmiotem zorganizowanym przede wszystkim przez kolor.
Wiesław Banach

Podczas wernisażu wystąpią Lucyna i Grzegorz Klimczakowie.

Adres:
Galeria w Pałacu Vauxhall, Centrum Kultury i Sporty w Krzeszowicach, ul. dr. J. Walkowskiego 1.

Godziny otwarcia Galerii:
wtorek-piątek: 9.00-16.00
niedziela: 10.00-14.00

Wystawa czynna od 5 lipca do 14 sierpnia 2019

Małgorzata Grończak

Plastyk, filolog, specjalista ds. kultury i komunikacji wizualnej Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów