sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Z biegiem dni, z biegiem lat... Wystawa fotografii archiwalnej krzeszowickich szkół podstawowych.

wtorek, 03 wrzesień 2019 11:10 Napisane przez Cecylia Bielecka-Karasińska

Całe życie jest szkołą.

Jan Alfons Komeński

 

Tym razem Galeria pod 1edynką zaprasza w sentymentalną podróż pełną wspomnień. Prezentowana wystawa jest wynikiem konkursu, ogłoszonego w roku szkolnym 2018/2019 przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska Powiat Ziemski Krakowski, na najciekawsze fotografie wraz z opisem, przedstawiające uczniów, nauczycieli oraz budynki szkolne z dawnych lat.

Celem konkursu była cyfrowa archiwizacja, wystawa zdigitalizowanych odbitek oraz wydanie albumu przedstawiającego minioną epokę w polskim szkolnictwie. W lutym 2019 roku, w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu oraz wystawa nagrodzonych fotografii z Wawrzeńczyc, Krzeszowic, Mokrzysk.

Na wystawie można zobaczyć archiwalne fotografie uczniów, nauczycieli krzeszowickich Szkół Podstawowych nr 1 i 2, naszą historię szkolnictwa w małej pigułce. Jedną z nich, nadesłaną na konkurs przez Julię Piechowicz, nagrodzono II miejscem. Na zdjęciu uwiecznione zostały uczennice krzeszowickiej szkoły, podczas wycieczki klasowej nad morzem (lata 70.).

Wszystkie te fotografie zasługują na ocalenie od zapomnienia, są cząstką naszej historii i życia, pokazują jak zmienny i jednocześnie niezmienny jest świat. Wystawa skłania do wspomnień, refleksji, przywołuje wiele radosnych chwil z przeszłości. Zdjęcia ukazują nam szkołę nie tylko w poważnym wydaniu, ale też z nutką humoru i ironii.

Zapraszamy na wystawę do Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach – Galeria pod 1edynką (parter), od 15 września do 30 listopada.

Organizator konkursu: Zarząd SPSM Powiatu Krakowskiego – Konrad Szymacha oraz Barbara Dec.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://ckiskrzeszowice.pl/kultura/item/228#sigProId6d56f946c9

Sklep online już wkrótce!!!

Już wkrótce będziecie mogli Państwo kupić bilety, karnety z naszej oferty także online.

Newsletter

Aby otrzymywać aktualną ofertę programową, informacje o promocjach i darmowych wejściówkach - zapisz się do newslettera!
I agree with the Regulamin and the Privacy policy