sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Decydujący Moment - wystawa Fotoklubu Krzeszowickiego

wtorek, 01 październik 2019 09:05 Napisane przez Kamil Kleczek

18 października 2019, w piątek o godz. 19.00 zapraszamy do Galerii w Pałacu Vauxhall na wernisaż wystawy członków Fotoklubu Krzeszowickiego „Decydujący moment”.

Wystawa „Decydujący moment” jest próbą zmierzenia się z koncepcją francuskiego fotografika Henriego Cartiera-Bressona, uznawanego za mistrza fotografii ulicznej. Członkowie Fotoklubu Krzeszowickiego, zainspirowani twórczością artysty, uchwycili na swoich zdjęciach ulotne momenty, w których kluczową rolę odgrywa chwila zatrzymana w kadrze. Ten niekonwencjonalny sposób ujęcia zaobserwowanych scen ulicznych fascynuje swą dynamiką i wymaga od widza sporego zaangażowania w dostrzeżeniu najbardziej istotnych elementów fotografii, które wskazują na tytułowy decydujący moment. Są to chwile, w trakcie których reporterskie kadry nabierają znaczenia historii, jakie Autorzy wystawy pragną opowiedzieć widzom na swoich zdjęciach.

W wystawie udział biorą:
Barbara Krzętowska, Anna Tarko, Agnieszka Śladowska, Anna Lorenc, Karolina Rudzka, Bogdan Dyrbusz, Robert Jachimowicz, Marcin Chorąży, Tadeusz Strama, Kacper Ropka, Marian Lewicki, Wojtek Dworaczek.

Wystawa czynna do 29 listopada 2019.

Internetowa sprzedaż biletów