sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

X Jubileuszowy Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego

środa, 23 październik 2019 11:58 Napisała

Już po raz dziesiąty spotykamy się w Krzeszowicach aby wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, okraszonego starymi melodiami i tekstami tradycyjnych pastorałek i kolęd ludowych, wykonywanych nadal w wielu miejscowościach Małopolski.

Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego przyciąga do naszego miasta coraz więcej uczestników z sąsiednich powiatów, a w ubiegłorocznych przesłuchaniach wzięło udział dwieście pięćdziesiąt osób, występujących we wszystkich kategoriach wiekowych.

Do wspólnego kolędowania i wymiany doświadczeń zapraszamy jak zwykle grupy śpiewacze, zespoły ludowe, solistów, dzieci i młodzież.

W tym roku przesłuchania konkursowe zaplanowano na sobotę 14 grudnia, od godz. 10.00.
W
ręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia o godz. 16.00, podczas uroczystego spotkania jubileuszowego, połączonego z promocją płyty „W Betlejem przy drodze...”, wydanej z okazji dziesięciolecia przeglądu.

Szczegóły dotyczące Przeglądu znajdują się w regulaminie, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 690 012 613 lub 571 401 057.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://ckiskrzeszowice.pl/kultura/item/268#sigProId4604bb5724
Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów