sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Matecznik Tradycji zakończenie Matecznik Tradycji zakończenie

Projekt z tradycją w tle - uroczyste podsumowanie.

piątek, 24 styczeń 2020 15:38 Napisała

W minioną środę, 22 stycznia 2020, miało miejsce uroczyste zakończenie dwuletniego projektu realizowanego w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach przy współpracy i dzięki inicjatywie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

W naszej filii, Kopalni Talentów przy ul. Floriana 3, zebrani obejrzeli prezentacje uczestników Matecznika Tradycji (tancerzy, muzyków) zgromadzonych wokół przedstawienia "Babski Comber".

Wystawę starannie przygotowywanych prac zaprezentowały krzeszowickie hafciarki, które doskonaliły się w sztuce haftu białego i kolorowego.

Uczestnicy warsztatów tańca, muzykowania i rękodzieła odebrali pamiątkowe, ręcznie wykonane dyplomy od pana Piotra Gąsienicy, zastępcy dyrektora MCK Sokół w Nowym Sączu, który na krzeszowicką uroczystość przybył wraz z koordynatorką całego projektu, panią Beatą Rompałą.

W spotkaniu kończącym projekt wziął udział także Wacław Gregorczyk, burmistrz Gminy Krzeszowice, który podziękował wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wkład w podtrzymanie tradycji regionu krakowskiego, w tym Monice Dudek, koordynatorce projektu z ramienia CKIS w Krzeszowicach.

Przedstawicielom MCK Sokół wręczył pamiątkowe wydawnictwa poświęcone gminie Krzeszowice. Do późnego wieczora Kopalnia Talentów rozbrzmiewała muzyką i śpiewem utalentowanych mieszkańców naszej gminy, a w marcu uczestnicy warsztatów spotkają się raz jeszcze w siedzibie SOKOŁA w Nowym Sączu na uroczystej gali skupiającej uczestników Mateczników Tradycji z całej Małopolski. Dyrekcja MCK SOKÓŁ już zaprosiła na tę uroczystość krzeszowicką delegację.

 

 
Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów