sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Tancerze i baletnice nie zwalniają tempa!

środa, 25 marzec 2020 20:29 Napisała

Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga – śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec. 

Jonathan Carroll, Białe jabłka


Już od kilku lat w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach odbywają się zajęcia baletowe oraz z tańca towarzyskiego prowadzone przez Annę Szewczyk (Amaizing Dance Studio). Zajęcia te cieszą się ogromną popularnością, bierze w nich udział blisko 150 dzieci, a społeczność, którą tworzą uczestnicy, rodzice i prowadząca jest godna podziwu i pozazdroszczenia.

W ostatnich latach pani Ania zrealizowała z dziećmi aż 3 spektakle do muzyki Piotra Czajkowskiego – Śpiąca Królewna (2017), Dziadek do Orzechów (2018) oraz Jezioro Łabędzie (2019). Zostały one zaprezentowane m.in. podczas Majówki Hrabiny Zofii, oraz na specjalnych widowiskach w Domu Kultury “Sokół” w Trzebini, gdzie tylko w ostatnim roku zobaczyło je ponad 1300 dzieci ze szkół z powiatów krakowskiego i chrzanowskiego oraz z Katowic.

Niestety, przez pandemię, która ogarnęła cały świat pojawiła się konieczność zawieszenia cotygodniowych tanecznych spotkań organizowanych w naszym Centrum.

Prowadzącej bardzo zależało, by kontynuować realizację programu. Szybko pojawił się pomysł – zajęcia online! Od słowa do działania - po konsultacjach z rodzicami, którzy chętnie przystali na tę propozycję, już 14 marca dzieci mogły ćwiczyć z panią Anią podczas transmisji na żywo w serwisie Youtube.

Po wypróbowaniu jeszcze kilku innych możliwości internetowych spotkań ze swoimi uczniami (np. Transmisji live na Messengerze) prowadzącej w końcu udało się znaleźć najbardziej optymalną formę i wszyscy są zadowoleni z efektu końcowego.

Myślę, że istotą zajęć baletowych są te ponadczasowe wartości, których dzieci się uczą. Dokładność i koncentracja wymagana na zajęciach podczas każdego ćwiczenia procentuje w obecnej sytuacji podczas zajęć online. Czy na żywo, czy przez internet - środek przekazu nauki jest drugorzędny. Najważniejsze, żeby dzieci kontynuowały dobre nawyki, gdzie każdego tygodnia uczą się dobrej postawy, bycia w swoim ciele, wrażliwości kształtowanej przez muzykę i konsekwentnej pracy - mówi prowadząca zajęcia Anna Szewczyk.

Dodaje, że rodzice są pod ogromnym wrażeniem zaangażowania jakie dzieci wkładają w domowe ćwiczenia, a niektórzy z nich postanowili nawet dołączyć do swoich pociech i razem z nimi poznawać tajniki tej tanecznej sztuki!

 

 

 

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów