sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

WAKACJE Z PRZYGODĄ - pierwszy turnus za nami!

środa, 15 lipiec 2020 08:42 Napisała

Szóstego lipca ruszyła coroczna półkolonia dla dzieci w wieku 7-12 lat, organizowana przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, a właściwie pierwszy jej turnus.

W tym roku bowiem, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju i na świecie, oprócz wytycznych związanych z organizacją letniego wypoczynku, obowiązują przepisy Głównego Inspektora Sanitarnego i Rozporządzenia dotyczące ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. W związku z tym dzieci, które zostały zgłoszone na półkolonię, podzielone zostały na cztery jednotygodniowe turnusy, w ramach których zorganizowano tylko dwie grupy z podziałem na wiek uczestników. Każda grupa ma swojego wychowawcę, a nad całością czuwa kierownik półkolonii. Dzieci zostały wyposażone w maseczki z logo CKiS, mają codziennie mierzoną temperaturę przy wejściu i często myją ręce.

Większość zajęć odbywa się na świeżym powietrzu. W programie są liczne atrakcje związane z poznawaniem życia na wsi – uczestnicy półkolonii poznają życie pszczół, koni, kóz, kur i kogucików… Sprawia to ogromną radość dzieciom, które na co dzień mieszkają w mieście. Uśmiech na twarzach pierwszych uczestników półkolonii potwierdza, że program jest ciekawie przygotowany, a wakacyjny wypoczynek od dawna był przez nich wyczekiwany.

Tych, którzy są zainteresowani letnią półkolonią, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 571 401 057 – jest jeszcze kilka wolnych miejsc na turnus w terminie 20-24 lipca i 3-7 sierpnia. Zapraszamy!

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów