sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Zdjęcie: Park, rodzina z dzieckiem na ręku sfotografowani od tyłu Zdjęcie: Park, rodzina z dzieckiem na ręku sfotografowani od tyłu

"Spotkania z kulturą dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu" - nowy projekt CKiS

poniedziałek, 12 kwiecień 2021 08:15 Napisała
Nasze Centrum otwiera się na nową grupę odbiorców. Autyzm to temat coraz częściej obecny w przestrzeni publicznej. Badania wskazują, że ilość dzieci dotkniętych tym zaburzeniem stale rośnie. W związku z tym, że w naszej okolicy brakuje oferty skierowanej właśnie do nich, postanowiliśmy wypełnić tę lukę. 
 
Bardzo cieszymy się, że nasz projekt zatytułowany "Spotkania z kulturą dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu", uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura dostępna".
Głównym założeniem naszego projektu jest stworzenie oferty spotkań, podczas których dzieci ze spektrum autyzmu, wraz ze swoimi rodzinami, będą miały okazję obcować ze sztuką w komfortowych dla siebie warunkach -  na odpowiednio przygotowanej ścieżce zwiedzania, przy braku nadmiernego hałasu, głośnych dźwięków, czy ostrego światła. 
Chcemy pokazać, że autyzm nie jest przeszkodą dla rozumienia i przeżywania sztuki, a dzieci z tym zaburzeniem mogą być aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego, jeśli tylko stworzymy im do tego odpowiednie środowisko.
W trakcie trwania projektu planujemy m. in. wspólne zwiedzanie Zamku Tenczyn w Rudnie, warsztaty w Kopalni Talentów oraz w Pałacu Vauxhall. Udział w spotkaniach będzie bezpłatny.
Mamy nadzieję, że uda nam się zintegrować grupę, przygotowując dla niej specjalną ofertę, która niewykluczone, że zagości w naszym Centrum na dłużej.
 
Więcej szczegółów już wkrótce! 
Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów