sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Spotkania z kulturą dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

wtorek, 18 maj 2021 15:42 Napisała
Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie realizowanym w naszym Centrum. "Spotkania z kulturą dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu" są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Kultura dostępna".
 
Głównym założeniem naszego projektu jest stworzenie oferty spotkań, podczas których dzieci ze spektrum autyzmu (w wieku do 12 lat), wraz ze swoimi rodzinami, będą miały okazję obcować ze sztuką w komfortowych dla siebie warunkach - na odpowiednio przygotowanej ścieżce zwiedzania, przy braku nadmiernego hałasu, głośnych dźwięków, czy ostrego światła. Chcemy pokazać, że autyzm nie jest przeszkodą dla rozumienia i przeżywania sztuki, a dzieci z tym zaburzeniem mogą być aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego, jeśli tylko stworzymy im do tego odpowiednie środowisko.
 
W trakcie trwania projektu planujemy m. in. wspólne zwiedzanie Zamku Tenczyn w Rudnie, warsztaty plastyczne i spektakle teatralne. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie już 13 czerwca. Szczegółowy harmonogram znajduje się w załączniku. 
 
Zainteresowanych zapraszamy do zapisów przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 
Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się stworzyć zgraną grupę, a przygotowana przez nas oferta przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom projektu. 
Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów