sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Spotkania rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu w ofercie stałej CKiS!

piątek, 14 styczeń 2022 08:39 Napisała

 Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, a jego przyczyny nie są w pełni znane. Znane są natomiast potrzeby osób nim dotkniętych. Przede wszystkim potrzebują one dodatkowego wsparcia i większej uwagi w kształtowaniu umiejętności społecznych, komunikacyjnych i poznawczych. Jeśli spotkałeś jedną osobę z autyzmem, spotkałeś jedną osobę z autyzmem – brzmi zdanie Stephena Shore’a, doktora w dziedzinie pedagogiki specjalnej, dotkniętego zespołem Aspergera – zaburzeniem rozwoju, które mieści się w spektrum autyzmu.

Dzięki pilotażowym programom, prowadzonym w czasie wakacji, CKiS pozyskało z Fundacji PZU wsparcie finansowe, dzięki któremu może zapewnić comiesięczne spotkania dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. Projekt „Spektrum Kultury – spotkania dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu” ma na celu stworzenie przestrzeni do korzystania z kultury na poziomie Europy Zachodniej. Określenie „spektrum autyzmu” pojawia się często i ma na celu zwrócenie uwagi na to, jak różne są osoby z autyzmem: osoby porozumiewające się niewerbalnie, mające problemy z samodzielnością, ale także wysoko funkcjonujące, które zakładają własne rodziny.

Dla CKiS – autora projektu – najważniejsze są potrzeby uczestników. Obecność pedagoga podczas spotkań umożliwia indywidualne podejście do każdego. Zajęcia są atrakcyjne, a plan został opracowany przy współpracy z rodzicami dzieci, które brały udział w projektach pilotażowych.

Celem spotkań pn. „Spectrum kultury” jest stworzenie przestrzeni do obcowania ze sztuką dla dzieci ze spektrum autyzmu. W ramach partnerstwa z Fundacją PZU mamy zapewniony harmonogram na najbliższe kilka miesięcy. Zależy nam, aby dzieci lubiły do nas przychodzić i atrakcyjnie spędzały czas z rodzicami.

 

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapisów przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Pierwsze spotkanie już 29 stycznia o godz. 10.00 w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach. 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów