sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - rozpoczynamy nowy sezon spotkań!

środa, 24 sierpień 2022 10:50 Napisała

Od października rozpoczynamy nowy cykl spotkań w ramach projektu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej", skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół z naszej gminy. To tematyczne cykle oparte na wartościowych tytułach filmowych, dopełnione prelekcjami oraz materiałami dla nauczycieli (karty pracy, scenariusze, analizy psychologiczne, propozycje warsztatów plastycznych). 

Do udziału w projekcie zapraszamy stałe grupy ze szkół podstawowych – klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8. Spotkania odbywać się będą od października 2022 do kwietnia 2023 r., raz w miesiącu. Filmy wyświetlane będą w godzinach porannych (około godz. 9.00), w sali kinowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach. Koszt udziału w całym projekcie (7 spotkań) to 70 zł od 1 ucznia. Nauczyciel – wstęp bezpłatny.

Ilość klas, które będą mogły wziąć udział w projekcie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego już teraz zachęcamy do zapisów przez wypełnienie formularza na stronie: panel.nhef.pl/zgloszenie


Pierwszy krok w formularzu to wybór miasta – „Krzeszowice – Centrum Kultury i Sportu”. Zapis w formularzu jest jednoznaczny z chęcią udziału w całym cyklu – nie przyjmujemy zapisów na pojedynczo wybierane filmy.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorem projektu – Martą Smutek – pod numerem tel. 571-401-011.

Program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uhonorowany zastał Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów