sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Wakacje z przygodą 2022 za nami!

piątek, 26 sierpień 2022 11:10 Napisała

Uśmiech, zadowolenie, nowe przyjaźnie, beztroski czas, poszukiwanie wrażeń – to tylko kilka określeń kojarzących się z tegoroczną edycją „Wakacji z przygodą”, zorganizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

W dniu uroczystego rozpoczęcia, oprócz zajęć integracyjnych w grupach, na uczestników czekały podarunki w postaci plecaków i okularów przeciwsłonecznych. Podczas 8 turnusów było wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Muzeum Agatów w Rudnie, gdzie można było poznać historię geologiczną regionu oraz wykopać swój własny agat. Ponadto mogli zwiedzić z przewodnikiem Ruiny Zamku Tenczyn w Rudnie i poczuć jego gotycki klimat. Oprócz tego dzieci próbowały swoich sił w jeździe na drezynach, na malowniczej trasie z Regulic do Winnicy, a później do Alwerni. Uczestnicy półkolonii korzystali również z parku linowego Trawers w Dubiu, gdzie testowali swoją sprawność fizyczną i poczucie równowagi. Zdolności sportowe okazały się potrzebne także podczas wizyty na Krytej Pływalni „Cabańska Fala” w Chrzanowie. W każdym tygodniu odbywały się zajęcia plastyczne i sportowe, którym towarzyszył duch rywalizacji. Aby mieć siłę na szaleństwo i zabawę, uczestnicy codziennie otrzymywali pyszne kanapki z kręgielni Red Bowling Club oraz wodę mineralną. Zwieńczeniem każdego turnusu były gry, zabawy i ognisko z pieczeniem kiełbasek w Siedlisku Święty Spokój.

Opiekę nad dziećmi sprawowały wykwalifikowane wychowawczynie, które całe swoje serce włożyły w pracę. W pierwszym miesiącu z ogromnym zaangażowaniem i pasją opiekę sprawowały: Klaudia Kopta, Barbara Śliwa. Kierownikiem, dbającym o bezpieczeństwo i dokumentację, była Antonina Guzik. Z kolei w sierpniu wychowawczyniami były: Amelia Grela, Weronika Solarz oraz Barbara Śliwa. Funkcję kierowniczą pełniła Klaudia Kopta. Jak co roku półkolonia zgłoszona została do Małopolskiego Kuratorium Oświaty, otrzymując pozytywną opinię.

Ogromnie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony czas, a ich rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzyli, powierzając nam swoje pociechy.

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów