sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

15 marca, godz. 19.00 - Laboratorium Kultury - spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim "Muzyka moich ulic"

środa, 06 marzec 2019 10:56 Napisała

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego Marcin Kydryński opowie o trzech swoich pasjach: muzyce, Lizbonie i Afryce.

Marcin Kydryński od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została uznana za jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic” – jako pierwszy autor i fotograf, któremu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek, napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Autor wielu książek. W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Muzyka Moich Ulic. Lizbona”. Został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii za promocję muzyki tego kraju.

Spotkanie połączone będzie z promocją książek „Biel. Notatki z Afryki” oraz „Lizbona. Muzyka moich ulic”.

Wieczór w Galerii w Pałacu Vauxhall poprowadzi Andrzej Kurdziel.

Wstęp wolny.

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów