sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Laboratorium Kultury - "Klan Kossaków" - spotkanie autorskie z Markiem Sołtysikiem

środa, 04 wrzesień 2019 09:00 Napisała

Kto może pisać książki o artystach?

Zapraszamy na wieczór autorski Marka Sołtysika i promocję jego najnowszych książek - „Klan Kossaków” i „Klan Matejków”.

Spotkanie odbędzie się 13 września, w piątek, o godz. 19.00, w Galerii w Pałacu Vauxhall (wstęp wolny).

Marek Sołtysik – prozaik, poeta, eseista, autor scenariuszy, krytyk sztuki, redaktor, artysta grafik i malarz. Jako poeta debiutował w „Dzienniku Polskim” wierszami Pamięci Jamesa Morrisona i Epitafium zwykłe. W tym samym roku (1973) w Radiu Kraków oraz w II Programie Polskiego Radia zadebiutował słuchowiskami Odległości. W „Życiu Literackim” zaistniał fragmentem powieści Fanty. Od roku 1973 napisał kilkadziesiąt słuchowisk radiowych, emitowanych m.in. w Programach II i III Polskiego Radia. Według powieści Sołtysika Debora Ryszard Brylski nakręcił film fabularny Deborah. Wiersze, prozę i eseje publikował m.in. w „Twórczości”, „Kulturze”, „Miesięczniku Literackim”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Krakowskiej”, „Rzeczpospolitej”.

Marek Sołtysik jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich oraz zdobywcą licznych wyróżnień za twórczość radiową i telewizyjną. W 2012 r. został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

 

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów