sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Z głową w chmurach

W słoneczny październikowy czwartek grupa Seniorów z Nowej Góry wybrała się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.  Muzeum zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Obecnie w historycznym krajobrazie tworzonego Lotniczego Parku Kulturowego zwiedzający Muzeum spotykają się ze współczesną techniką lotniczą, z historią awiacji i poznają zgromadzone tu statki powietrzne. Mogliśmy wraz z naszym przewodnikiem obserwować dynamikę zmian w przestrzeni Muzeum. Na koniec naszej wędrówki  zwiedziliśmy wnętrze papieskiego śmigłowca Mi-8.  Jest to śmigłowiec wielozadaniowy, na jego pokładzie papież Jan Paweł II podróżował podczas pielgrzymek do Polski w 1983 r. i 1997 r. Do zbiorów Muzeum został przekazany w grudniu 2009 r. a 5 lat później zrekonstruowano wnętrze.

W październiku Seniorzy z Nowej Góry spotkali się z policjantami którzy pokrótce opowiedzieli o akcji Seniorze, nie daj się oszukać i tym samym zwiększyli świadomość o umowach zawieranych na pokazach lub w domu.

Zapraszamy serdecznie na listopadowe spotkania Seniorów w Klubie przy Rynku w Nowej Górze- 7.11 oraz 21.11 na godzinę 10.00. Spotkamy się z pszczelarzem oraz dowiemy się o nowościach książkowych na jesienne wieczory. Do zobaczenia!

Internetowa sprzedaż biletów