sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Muzeum Narodowe w Krakowie- możliwości zwiedzania online

Muzeum Narodowe zaprasza do eksplorowania ich zbiorów online, zwiedzania oddziałów wirtualnie, śledzenia mediów społecznościowych.

www.zbiory.mnk.pl
ponad 130 tys. dzieł z kolekcji MNK dostępnych jest online. Nie tylko Leonardo, Rembrandt, Matejko czy Wyspiański, ale także cenne obiekty grafiki, rysunku, fotografii, rzemiosła artystycznego i uzbrojenia – to wszystko na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. Dzieła można nie tylko łatwo wyszukać przez tytuł, autora czy słowo kluczowe, ale także poprzez zaproponowane przez MNK galerie tematyczne, np. „Malarstwo Młodej Polski”, „Sztuka Dalekiego Wschodu” czy „Najcenniejsze”. Na portalu znajdują się także eseje o muzealnych zbiorach przygotowywane przez pracowników Muzeum Narodowego w Krakowie

https://cyfrowe.mnk.pl/dlibra
bogaty cyfrowy zbiór z kolekcji Biblioteki MNK czy Biblioteki Książąt Czartoryskich. Na portalu online można oglądać m.in. kolekcje muzykaliów, kartografii, starych druków, czasopism czy rękopisów ze zbiorów MNK.

https://artsandculture.google.com/…/the-national-museum-in-
dzięki współpracy z Google Arts & Culture, Muzeum Narodowe w Krakowie można zwiedzać online bez wychodzenia z domu. Wirtualny spacer możliwy jest po pięciu oddziałach Muzeum (Gmach Główny, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego z Pawilonem Józefa Czapskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Dom Jana Matejki oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi "Atma").

Facebook Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich – na profilach facebookowych będziemy publikować ciekawostki o naszych zbiorach, ludziach związanych z muzeum oraz samym muzeum, m.in. w cyklu #muzealneopowieści.

https://www.youtube.com/user/2012MNK
na naszym kanale na Youtubie dostępne są zapowiedzi wystaw, zapisy rozmów i materiały archiwalne.

http://mediatekamnk.pl/
archiwum Muzeum Narodowego w Krakowie. Eksplorując stronę można dowiedzieć się nieco więcej o przeszłości Muzeum.

https://www.instagram.com/thenationalmuseuminkrakow/?hl=pl
zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie w komiksowym wydaniu

https://twitter.com/MNKrk
profil na Twitterze MNK

źródło: fb.com/muzeum.narodowe.krakow/

Internetowa sprzedaż biletów