sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Wernisaż wystawy "Miasto z przeszłości"

"Miasto z przeszłości" - projekt realizowany przez nas ze środków zewnętrznych w ramach programu „Równać Szanse”, powoli dobiega końca!


W piątek, 2 lipca, w Klubie Przy Rynku w Nowej Górze odbył się wernisaż wystawy, którą przez ostatnie 5 miesięcy przygotowywała młodzież z Nowej Góry, Czernej oraz Miękini.

Na wydarzenie licznie przybyli zaproszeni goście, m. in. burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, radni Leszek Kramarz oraz Dariusz Kaczara, a także najbliżsi uczestników.

 

Celem projektu jest wyrównanie szans młodych ludzi z małych miejscowości na dobry start w dorosłe życie. W wyrównywaniu szans edukacyjnych i rozwojowych bardzo ważne jest podmiotowe traktowanie młodzieży. Program "Równać Szanse" proponuje radykalną zmianę podejścia do młodzieży. Działania koordynatora w głównej mierze opierały się  na zaprojektowaniu działań, aby pracować „z” młodzieżą i wspierać proces rozwoju projektu. Młodzież została wciągnięta do pracy od początku aż do zakończenia projektu, jako jeden z podmiotów. Miała swój udział w projektowaniu działań, organizowaniu i realizowaniu kolejnych etapów. Wszystko to, robiąc wspólnie, dzieląc się obowiązkami i odpowiedzialnością. Pozwala to zrozumieć młodym ludziom, że są współtwórcami efektu końcowego i to oni są za niego odpowiedzialni. Dzięki wprowadzeniu takiej formy pracy działania stają się atrakcyjniejsze, uczą pracy, samodzielności, odpowiedzialności.


Celem projektu "Miasto z przeszłości" było zwiększenie wiedzy o historii własnej miejscowości, rozwinięcie umiejętności pracy z nowoczesnymi technologiami, poprowadzenie działań tak, aby produktem projektu była wystawa prac fotograficznych, na których znalazły się stare zdjęcia Nowej Góry i okolic, zestawione z obecnymi widokami wsi.


Wystawę można oglądać do końca lipca, w każdą niedzielę w godzinach 9.30-13.00 oraz 15.30-17.30.

Internetowa sprzedaż biletów