sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Jazz z Wami - Kuba Płużek Trio / koncert odwołany

wtorek, 06 październik 2020 11:00 Napisała

UWAGA! KONCERT ODWOŁANY

Koncert odbędzie się w innym terminie.

Osoby, które zakupiły bilet poprzez serwis kupbilecik.pl otrzymają zwrot środków na konto.

 

Jazz z Wami oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zapraszają na koncert - Kuba Płużek Trio.

10 października o godz. 19.00, Kopalnia Talentów w Krzeszowicach

Zespół wystąpi w składzie :
Kuba Płużek - instrument klawiszowy
Max Mucha - Kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja

Podczas koncertu usłyszymy autorskie kompozycje Kuby Płużka.

KUBA PŁUŻEK

Kompozytor i pianista jazzowy (1988) Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Wydana pod koniec 2018 roku płyta pt. „Creationism” to w dużej mierze materiał improwizowany, stworzony przy pomocy syntezatora i przestrojonego fortepianu. Niedawno nagrał w Londynie materiał na solowy album na którym jedną z głównych ról będzie pełnić rezonator magnetyczny, który poszerza możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu korzystając z nieznanych dotąd technik wydobywania dźwięku, nowych gestów i ruchów ręką na klawiaturze... Album zostanie wydany wiosną 2021 roku
Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych. Współpracował i występował z m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

MAX MUCHA

Urodzony w 1989 urodzony w Częstochowie. Kontrabasista, kształcił się na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin. Współpracował z wieloma artystami różnych scen, koncertuje m.in. z Christianem Scottem, Mateuszem Pospieszalskim, Loganem Richardsonem, Adamem Strugiem, Dominikiem Wanią czy chórem Monodia Polska. Występował na wielu festiwalach w Europie i poza: Moers Festival, Cully Jazz, Coastal Jazz Festival.

DAWID FORTUNA

Urodzony w 1988 roku, absolwent bydgoskiej szkoły muzycznej, kontynuował naukę w krakowskiej akademii muzycznej. Swoje umiejętności zawdzięcza wspaniałym pedagogom do których należą Maciej Korpal, Mirosław Żyta, Jan Pilch oraz genialnym muzykom z którymi miał okazję współpracować , m.in. Janusz Muniak , Zbigniew Namysłowski , Zbigniew Wegehaupt, Adam Pierończyk, Michael Patches Stewart, Leszek Możdżer, Dominik Wania, Adam Bałdych, Paweł Kaczmarczyk, Sebastian Bernatowicz, Jerzy Małek.
Regularnie występuje z: Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, New Bone, NSI Quartet, Kuba Płużek Quartet, DoMinik Wania Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Colective


Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów