sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Gminne Dożynki

Gminne Dożynki

Żniwa na wsi to zwieńczenie wszystkich najważniejszych prac gospodarskich i całorocznego rolniczego trudu. W Polsce dożynki obchodzono już w XVI-XVII wieku, a urządzali je dla żniwiarzy właściciele majątków ziemskich.Choć rolników coraz mniej, uroczystości dożynkowe mają się dobrze, a zamiast do pana, przychodzimy z kopką do gospodarza gminy, burmistrza, posła czy innej ważnej persony.
Dzień dożynek to od wieków wielkie święto obchodzone po to, by podziękować za tegoroczne zbiory i poprosić o jeszcze lepsze w przyszłym roku. To szczególny dzień, podczas którego rolnicy mogą podsumować żniwa i cieszyć się plonami. Niezwykle ważna i doniosła uroczystość to przede wszystkim okazja, by podziękować rolnikom oraz okazać szacunek za wielki trud i codzienny wysiłek, dzięki któremu na nasze stoły trafiają plony z pól, ogrodów, łąk i sadów.
Co roku Burmistrz Gminy Krzeszowice oraz Centrum Kultury i Sportu organizują Gminne Dożynki. Zgodnie z tradycją wydarzenie to ma na celu uczczenie obfitych zbiorów oraz uhonorowanie rolników posiadających najprężniej działające gospodarstwa.

Dożynki Gminne - Krzeszowice 2019

czwartek, 22 sierpień 2019 10:49

Internetowa sprzedaż biletów