sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Wakacje z przygodą - podsumowanie letniej półkolonii

poniedziałek, 15 lipiec 2019 10:55 Napisane przez Agnieszka Szczuka-Ciapała

2 tygodnie, 10 dni, 5 wycieczek, 90 uczestników w 6 grupach. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna półkolonia WAKACJE Z PRZYGODĄ. Jeszcze jedna cyfra, o której warto wspomnieć to 4. Cztery minuty – tyle w tym roku wystarczyło najczujniejszym rodzicom, by zapełnić listę uczestników naszej letniej akcji. Byliśmy zaskoczeni i szczęśliwi - zmotywowani, by nie zawieść i jak najlepiej wszystko przygotować. Układając program wypoczynku staraliśmy się, by był on ciekawy i urozmaicony, a przygotowane przez nas atrakcje zapadły dzieciom w pamięć co najmniej do końca lata!

W ciągu 10 dni trwania półkolonii zorganizowaliśmy dwa wyjazdy na basen do Chrzanowa oraz wycieczkę do kina na nową wersję Disney’owskiego Aladyna.

Do Krakowa pojechaliśmy pociągiem, gdyż okazało się, że wiele dzieci nie miało jeszcze okazji podróżować tym środkiem transportu. Rynek, Wawel, Smocza Jama i Muzeum Kotów. Tak spacerowaliśmy po Mieście Królów, przegryzając tradycyjne obwarzanki i korzystając z pięknej pogody.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników i opiekunów była przejażdżka siedmiokilometrową trasą Kolei Drezynowej w Regulicach. By przejechać całą drogę, trzeba było wykazać się energią i umiejętnością pracy zespołowej.

Podczas zajęć w Krzeszowicach również nie było nudy! Dzieci wzięły udział w warsztatach robotyki, w czasie których budowały pojazdy sterowane za pomocą laptopów. Uczestnicy spotkali się również z Grace i Herą – pięknymi owczarkami niemieckimi. Pod okiem Państwa Malików mogły dowiedzieć się, jak zachowywać się w towarzystwie psa i jak reagować w sytuacji zagrożenia. Oczywiście nie zabrakło również czasu na zabawę ze zwierzakami.

Dwa tygodnie wspólnej zabawy zakończyliśmy w zrewitalizowanej Dolinie Pstrąga w Dubiu, gdzie urządziliśmy ognisko, a dzieci znakomicie bawiły się na placu zabaw i w kąciku edukacyjnym. Ogromny zielony teren był również idealny do gry w piłkę i zabaw ruchowych.

W przez cały czas trwania półkolonii w programie nie zabrakło zajęć integracyjnych oraz gier i zabaw w grupach, jak zawsze pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekunów: Karoliny Bonarskiej, Gabrieli Kołacz, Klaudii Kopty, Barbary Śliwy, Doroty Wójtowicz oraz Artura Piórko, a także kierownika wypoczynku Agnieszki Wołodko, dbającej o bezpieczeństwo i dokumentację projektu.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom oraz kadrze wychowawczej. Dzięki Wam organizacja półkolonii to czysta przyjemność! Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że nasza praca spotyka się z tak ciepłym przyjęciem z Państwa strony.

Kolejna półkolonia już zimą - do zobaczenia!

Internetowa sprzedaż biletów