sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

WAKACJE Z PRZYGODĄ - osiem tygodni znakomitej zabawy

wtorek, 31 sierpień 2021 14:42 Napisała

 W tym roku Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach postanowiło zorganizować osiem tygodniowych turnusów półkolonii. Od wielu lat ta forma wypoczynku dla dzieci i młodzieży cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy.

 

W każdym tygodniu funkcjonowały dwie grupy: dzieci młodszych od 7 do 9 lat oraz starszych w wieku od 10 do 13 lat. Wszystkie zajęcia odbywały się w terenie. Dzieci pierwszego dnia integrowały się w swoich grupach na spacerze, orliku i placu zabaw, a w następnych dniach wyjeżdżały do okolicznych miejscowości. W programie były wymiennie: przejażdżki drezynami w Regulicach, wizyta w Muzeum Agatów w Rudnie, zwiedzanie Zamkowej Zagrody, zwiedzanie gospodarstwa w Dębniku, wyjazd na basen do Chrzanowa, wizyta w Parku Linowym w Dubiu, zajęcia lekkoatletyczne na hali sportowej.

 Na początku każdego turnusu uczestnicy otrzymywali plecaczki i czapki z daszkiem z logo organizatora. Dzieci miały do dyspozycji nieograniczoną ilość wody mineralnej, codziennie pełnowartościowe posiłki w postaci bułek, a na zakończenie ciepły poczęstunek w pstrągarni Rózin.

 Opiekę sprawowały wychowawczynie, które całe serca włożyły w swą pracę: Karolina Bonarska, Antonina Guzik, Klaudia Kopta, Weronika Solarz, Barbara Śliwa. Nad bezpieczeństwem uczestników i realizacją założeń organizacyjnych czuwały wymiennie trzy panie kierownik: Antonina Guzik, Elżbieta Sarnek i Agnieszka Wołodko. Półkolonia zgłoszona była do Małopolskiego Kuratorium Oświaty i przeszła pozytywną kontrolę.

 Uśmiech na twarzach dzieci, radość wyrażana każdego dnia po zakończeniu zajęć, zawarte przez uczestników przyjaźnie oraz miłe wspomnienia są najlepszym podziękowaniem dla organizatora za trud podjęty w celu zorganizowania tegorocznej edycji „Wakacji z przygodą”.

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów