sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Żabki, żaby i ropuchy

czwartek, 20 kwiecień 2017 00:00 Napisane przez

Już po raz ósmy zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w corocznej paradzie przebierańców „Żabki, żaby i ropuchy”, organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Kopalnię Wapienia „Czatkowice“ - Partnera Honorowego Wydarzenia.

Parada odbywa się od 2010 roku a Inspiracją do jej stworzenia stało się odkrycie w Kopalni Wapienia „Czatkowice” prażaby Czatkobatrachus polonicus(sprzed 240 mln lat).

W tym roku spotykamy się w środę, 26 kwietnia o godz. 10.00, jak zwykle na placu F. Kulczyckiego, skąd wyruszy barwny pochód „żabek“. Na krzeszowickim Rynku będzie na nich czekać moc atrakcji!

Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne do przygotowania pięknych, żabich kostiumów i przypominamy, że żabkom maszerującym w pochodzie mogą towarzyszyć królewny i królewicze.

Oprócz grup zorganizowanych zapraszamy także rodziców, babcie, dziadków, opiekunów ze swoimi pociechami.

W tym roku po raz pierwszy będziemy bić rekord „żabiego skoku“!

Bardzo prosimy o zgłaszanie grup pod numer 12 282 14 65, wew. 3 lub 571 401 057lub na adres a.szczuka@ckiskrzeszowice.pl.

Admin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów