sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

6 kwietnia 2019 - Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach zaprasza na kolejne zajęcia

piątek, 29 marzec 2019 15:57 Napisała

Historia w szkle zaklęta

Czym są witraże? Kto jako pierwszy je tworzył? Jak się je robi? Czy mogą wytrwać setki lat? Jakie opowieści są w nich ukryte?

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z historią oraz ze wszystkimi etapami powstawania tych szczególnych dzieł sztuki: od wyboru szkła, poprzez cięcie (które zostanie zademonstrowane), aż do finalnego czyszczenia. Omówiona zostanie produkcja szkła witrażowego oraz średniowieczne sposoby powstawania witraży.

Zajęcia poprowadzi Karolina Wawok - absolwentka ochrony dóbr kultury na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. W ramach programu Erasmus studiowała w Mediolanie oraz pracowała w muzeum na przedmieściach Porto w Portugalii. Obecnie pracownik Działu Oświatowego Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Muzealnik, edukator, przewodnik. Miłośniczka rzemiosła, sztuki, architektury, języków obcych i podróży. Przede wszystkim zajmuje się jednak witrażami prowadząc zajęcia teoretyczne i praktyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoje umiejętności szkoliła pracując w najstarszej w Polsce wciąż funkcjonującej pracowni witraży, gdzie wykonywała realizacje dla różnych budowli sakralnych i świeckich.

Zajęcia odbędą się również 11 maja i 8 czerwca.

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów