sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach - Jak zostać grotołazem?

poniedziałek, 06 maj 2019 12:25 Napisała

Dziecięcy Uniwersytet zaprasza na kolejne zajęcia. Spotkamy się 11 maja o godz. 10.00 - jak zawsze w LO w Krzeszowicach. Czy wiesz czym jest speleologia? Kim jest grotołaz i jakiego sprzętu potrzebuje do eksploracji jaskiń? Czym jest Croll lub Poignee? Gdzie w naszych okolicach są jaskinie i jak wyglądają?

Na zajęciach wytłumaczone zostaną wszystkie ta terminy, a dzieci będą mogły przecisnąć się przez tunel jaskiniowy, sprawdzić czy lina faktycznie jest statyczna oraz przebrać się w strój prawdziwego grotołaza.

Prowadzące:

Joanna Brzezińska – Prezes Stowarzyszenia Klub Wspinaczkowy Trawers Krzeszowice w Krzeszowicach, mgr Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wychowania Fizycznego; ukończony kurs wspinaczki skałkowej oraz kurs taternictwa jaskiniowego.

Ewa Bandyk – Wiceprezes Stowarzyszenia Klub Wspinaczkowy Trawers Krzeszowice w Krzeszowicach, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, magister informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, aktywny wspinacz skałkowy oraz miłośniczka trekkingu w Tatrach.

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów