sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach - "Opowieści w gwiazdach ukryte"

wtorek, 18 luty 2020 09:30 Napisała

Drugi semestr zajęć Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach rozpoczniemy w sobotę, 29 lutego, o godz. 10.00.

Na pierwszym spotkaniu podejmiemy temat z astronomii. 

Zajęcia "Opowieści w gwiazdach ukryte" poprowadzą dr Elżbieta Kuligowska i mgr Tomasz Kundera.

Elżbieta Kuligowska jest absolwentką studiów doktoranckich, na kierunku astronomia, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w radioastronomii pozagalaktycznej i odzyskiwaniu danych ze starych nośników danych astronomicznych. Jest współpracownikiem Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie badań naukowych i nauczania astronomii, a także redaktorem portalu Urania-Postępy Astronomii.

Tomasz Kundera jest wieloletnim pracownikiem Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się między innymi szeroko pojętą popularyzacją astronomii. Bierze udział w licznych obserwacjach optycznych gwiazd i kwazarów w Obserwatorium Astronomicznym UJ, jak również w wielu projektach łączących astronomię i informatykę, od pionierskich jak Baza Danych Gwiazd Podwójnych i Wielokrotnych w Besancon po współczesne jak europejska sieć radioteleskopów dydaktycznych EUHOU-MW czy polska sieć obliczeniowa Astrogrid-PL i polskie Wirtualne Obserwatorium.

Spotkania nadal odbywać się będą w Galerii w Pałacu Vauxhall.

Koszt karnetu w tym semestrze to 125 zł.

Do zobaczenia!

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów