sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach - zajęcia z kryminalistyki online

poniedziałek, 02 listopad 2020 09:39 Napisała

W związku ze zmianami wprowadzonymi w funkcjonowaniu instytucji kultury spowodowanymi stanem epidemicznym w naszym kraju, zajęcia organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach w formie stacjonarnej zostały tymczasowo zawieszone.

Zależy nam jednak na tym, aby dzieci nadal mogły uczestniczyć w zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, dlatego kolejne wykłady poprowadzone zostaną w formie online.

21 listopada 2020 r. o godz. 10.00 odbędą się pierwsze zajęcia w tej formie.

Temat spotkania: Jak szukać śladów kryminalistycznych?

Ślady kryminalistyczne pomagają rozwiązywać zagadki kryminalne. Ich szukaniem zajmuje się kryminalistyk. Używa w swojej pracy walizki kryminalistycznej, w której są pędzelki i proszki pomagające znaleźć ślady linii papilarnych, gips do odlewania śladów butów czy też rożnego rodzaju próbówki i opakowania na ślady. Na zajęciach dowiemy się, czym jest osmologia, jak pracują psy tropiące i jak pobiera się odciski palców z miejsca zbrodni.

Zajęcia poprowadzi dr Joanna Stojer-Polańska – prawnik, kryminalistyk. Zajmuje się badaniem ciemnej liczby przestępstw, redaguje serię książek „Przypadki kryminalne”, dotyczącą frapujących przypadków z obszaru ciemnej liczby. Popularyzatorka nauki. Prowadzi badania interdyscyplinarne z obszaru zaginięć kryminalnych. Autorka książek dla dzieci o śladach, a także o psach i koniach na służbie.

 

 

 

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów