sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach - układ pokarmowy online

wtorek, 01 grudzień 2020 09:59 Napisała

12 grudnia 2020 r. o godz. 10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach online.

Co w brzuchu burczy? Układ pokarmowy z cyklu „Tajemnic wiele w ludzkim ciele”.

Zajęcia poprowadzi dr Elżbieta Pogoda - biolożka, której ukochanym „dzieckiem biologicznym” jest genetyka. Podczas pracy badawczej zaglądała do wnętrza komórek i poszukiwała genetycznych przyczyn niepłodności u ssaków i starzenia się drożdży. Dobre praktyki dydaktyczne, podpatrzone na Uniwersytecie Stanforda w USA czy Uniwersytecie Western w Kanadzie, przenosi na grunt polskiej edukacji. Jest pasjonatką popularyzacji nauk ścisłych oraz pracy z dziećmi. Rozwija autorski projekt edukacyjny w zakresie nauk biologicznych „LabIQ Dziecięce Laboratorium Nauki i Zabawy”. Prowadzi warsztaty biologiczne dla dzieci, nagrywa filmy edukacyjne dla najmłodszych. W pracy z dziećmi sięga do takich form jak drama czy improwizacja teatralna, dzięki czemu łączy naukę ze świetną zabawą. Prowadzi działalność szkoleniową w zakresie rozwoju osobistego jako partnerka Fundacji Laboratorium Zmiany w Opolu oraz w ramach działalności własnej firmy Elżbieta Pogoda Rozwojownia. Współtworzy Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki, w którym doskonali umiejętność komunikacji naukowej.

 

Marta Smutek

Z wykształcenia krytyk teatralny, z zawodu specjalista ds. kultury i promocji. Koordynator Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach, Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz spotkań z cyklu Laboratorium Kultury. Lubi czytać i śpiewać.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów