sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

"Na biegunach" - inauguracja II semestru zajęć Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach

poniedziałek, 15 marzec 2021 14:23 Napisała

W sobotę, 6 marca, wykładem "Na biegunach", poprowadzonym przez dr Krzysztofa Zawieruchę, rozpoczęliśmy II semestr zajęć w ramach Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach. Wykładowca jest adiunktem na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jego pasją jest życie na lodowcach w regionach górskich i polarnych, szczególnie interesują go niewidoczne gołym okiem zwierzęta.

Podczas zajęć młodzi studenci dowiedzieli się jak nazywają się bieguny naszej planety, czym jest noc polarna, jakie zwierzęta żyją w tych zimnych miejscach oraz czy niedźwiedź polarny może zjeść pingwina. Na zaproszenie dr Zawieruchy w spotkaniu wziął udział dr Adam Nawrot z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk i Fundacji forScience, kierownik wypraw do Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund, który opowiedział o badaniach i codziennym życiu w stacji.

Dziękujemy wszystkim studentom i rodzicom, którzy zdecydowali się na kontynuację spotkań w ramach DUWK, mimo, że nadal odbywają się w formule online. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na wykładzie w Kopalni Talentów!

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów