sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

"Co ma wspólnego praca archeologa z zadaniami detektywa?" - kolejne spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach

wtorek, 17 maj 2022 08:30 Napisała

Już 21 maja o godz. 10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach. Tym razem tematem będzie archeologia. Zajęcia pozwolą na przedstawienie różnych aspektów pracy archeologa, jako detektywa próbującego poznać życie ludzi sprzed setek, a nawet tysięcy lat. Będzie mowa o badaniach prowadzonych nie tylko w ziemi, ale czasem nawet.... w powietrzu i pod wodą. Dowiemy się na czym polega rekonstrukcja i konserwacja wykopaliskowych znalezisk. Sprawdzimy także, czy archeolog musi umieć rysować. Zajęcia te będą również okazją do wcielenia się w rolę badaczy, przez wykonanie kilku "archeologicznych zadań" i dotknięcia prawdziwych zabytków.

Zajęcia poprowadzi dr Joanna Małocha - historyk i archeolog, wykładowca Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego na UPJPII w Krakowie oraz nauczyciel historii w jednej z krakowskich szkół; uczestniczka szeregu kampanii wykopaliskowych w kraju i za granicą (na Bliskim Wschodzie). Kiedy akurat nie "kopie w ziemi" pracuje przy powstawaniu filmów historycznych i tańczy tańce dworskie lub ludowe.

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów