sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Dziecięcy Uniwersytet w Krzeszowicach - „O co chodzi w zdrowym żywieniu?”

wtorek, 22 listopad 2022 11:41 Napisała

3 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy Studentów Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach na spotkanie z dietetykiem. Nasza specjalistka odpowie na szereg ważnych pytań: Jak funkcjonuje przewód pokarmowy? Co do naszej diety wnoszą konkretne produkty (warzywa, owoce, mięso, pieczywo, słodycze, soki, napoje)? Czym jest piramida zdrowego żywienia i czy nadal z niej korzystamy? Co to jest talerz zdrowego żywienia? Podczas zajęć wszyscy wspólnie zastanowią się również, jak powinien wyglądać zbilansowany jadłospis dla dziecka w wieku szkolnym.

 Zajęcia poprowadzi Anna Siekierżycka – dietetyk kliniczny specjalizujący się w żywieniu dzieci, absolwentka studiów licencjackich i obecnie studentka studiów magisterskich z Dietetyki na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie miłośniczka kotów i pysznego jedzenia, domowych wypieków, kawy z mlekiem, czekolady, kwaśnych żelków.

 

Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów