sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

Kreatywność i logika – jak działają maszyny proste. Zapraszamy na kolejne spotkanie DUWK

poniedziałek, 09 styczeń 2023 09:09 Napisała
14 stycznia o godz. 10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach zatytułowane "Kreatywność i logika – jak działają maszyny proste".
Zanim wynaleziono silniki, maszyny parowe, komputery i stacje kosmiczne, człowiek, obserwując naturę i wykorzystując swoją kreatywność, stworzył koło. Koło toczy się, ale aby łatwiej je przemieszczać, przyda się równia pochyła, żeby wprawić go w ruch - dźwignia dwustronna, a gdy zechcemy go zatrzymać warto mieć klin. Maszyny proste pozwalają na użycie dużo mniejszej siły, aby osiągnąć zamierzony efekt – w myśl zasady: pracuj mądrze, nie ciężko! Na zajęciach uczestnicy odkryją takie pojęcia jak: obciążenie, siła nacisku, ruch, przenoszenie ładunku, dźwignia itp. Pobudzimy wyobraźnię wprowadzając w świat małej inżynierii i mechaniki oraz rozwiniemy istotne w każdej dziedzinie życia umiejętności, takie jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów oraz kreatywność.  
 
Zajęcia poprowadzi dr Marta Wróbel -  doktor Nauk o Ziemi, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej kierunków Ochrona Środowiska i Geologia, popularyzatorka nauki, edukatorka i nauczycielka akademicka.
Agnieszka Szczuka-Ciapała

Absolwentka kulturoznawstwa (spec. zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Specjalista ds. kultury i promocji w Dziale Imprez, Promocji i Edukacji Kulturalnej.
W wolnych chwilach uwielbia gotować, oglądać dobre filmy i mecze polskich siatkarzy.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Internetowa sprzedaż biletów