sekretariat@ckiskrzeszowice.pl

+48 12 282 14 65

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od października rozpoczynamy realizację nowego projektu skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół z naszej gminy. "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" to tematyczne cykle oparte na wartościowych tytułach filmowych, dopełnione prelekcjami oraz materiałami dla nauczycieli (karty pracy, scenariusze, analizy psychologiczne, propozycje warsztatów plastycznych). 

Do udziału w projekcie zapraszamy grupy ze szkół podstawowych – klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8 oraz uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Spotkania odbywać się będą od października 2021 do kwietnia 2022 r., raz w miesiącu, według harmonogramu, który znajduje się w załączniku. W załącznikach umieszczamy również informacje o poszczególnych filmach oraz opis cyklu tematycznego (przypisany poszczególnym grupom – podział według klas). Filmy wyświetlane będą w godzinach porannych (około godz. 9.00), na dużym ekranie w Kopalni Talentów w Krzeszowicach przy ul. św. Floriana 3.

Koszt udziału w całym projekcie (7 spotkań) to 49 zł od 1 ucznia. Nauczyciel – wstęp bezpłatny.

Realizacja projektu będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej w kraju oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. W praktyce oznacza to, że jeśli będzie taka konieczność, szkoły będą mogły łączyć projekcje w instytucji kultury z seansami online.

Ilość klas, które będą mogły wziąć udział w projekcie jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego już teraz zachęcamy do zapisów przez wypełnienie formularza na stronie: www.panel.nhef.pl/zgloszenie
Pierwszy krok w formularzu to wybór miasta – „Krzeszowice – Centrum Kultury i Sportu”. Zapis w formularzu jest jednoznaczny z chęcią udziału w całym cyklu – nie przyjmujemy zapisów na pojedynczo wybierane filmy.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorem projektu – Martą Smutek – pod numerem tel. 571-401-011.

Program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uhonorowany zastał Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

 

Nowe horyzonty edukacji filmowej

środa, 23 czerwiec 2021 09:35

Internetowa sprzedaż biletów